Jak kupować obuwie w internecie, jak dobrać rozmiar, aby był idealny? O czym trzeba wiedzieć w tej sytuacji?

Najczęściej tak to wygląda, iż przeglądamy różne rodzaje butów w internecie oraz myślimy, iż cudownie byłoby je posiadać, lecz w jaki sposób je nabyć bez przymierzania. To pytanie większości z nas, kiedy kupujemy obuwie online. Jednak istnieje na to rada.
Pewnie sposób ten wyda się banalny, lecz dobrą metodą na dobranie dobrze rozmiaru buta będzie zmierzenie długości swoich stóp. Rozmiary EU mogą się czasami dość znacznie różnić, lecz nic to, bo każdy wytwórca umieszcza informacje o długości wkładki takich butów. To na pewno łączy rozmiary różnych butów – jednakowa długość wkładki. Tak jest ze wszystkimi butami, takie są trampki męskie (oferta na www) czy buty na zimę. Tak wiec długość wkładki poda nam idealny rozmiar, ale w jaki sposób dokonać pomiaru? Jeśli posiadamy stara buty, o jakich można powiedzieć, iż posiadają odpowiednio dopasowany rozmiar, to musimy zerknąć na długość wkładki, która jest podana wewnątrz na języku.
buty
Napisał: Via Roma
Na podstawie: Via Roma
Następnie zaś należy ją sprawdzić z tabelą rozmiarów, i w ten sposób właśnie odnaleźć można najlepiej własny numer. W innym przypadku zmierzmy długość stopy, najlepiej w skarpetce, a następnie postawmy ją na kartce A4, do tego piętę należy ustawić przy samym końcu, odznaczmy miejsce, w jakim kończą się palce. Wiedzieć trzeba, aby wymierzyć obydwie stopy, bo zdarza się tak, iż jedną z nich mamy troszkę dłuższą.

Czy chcesz zobaczyć omawiany temat z innej strony? Jeżeli tak, to zdobądź ważne info (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/body-damskie), które zaprezentowane są w tym miejscu.

Warto jednakże pamiętać, by kupować obuwie trochę większe. O ile? To jest zależne od tego, jakiego rodzaju obuwie dobieramy, czy są to najzwyklejsze trampki czy może espadryle na koturnie. Pamiętajmy, że stopa nie powinna przemieszczać się po całym bucie (przeczytaj więcej). Powinna mieć trochę luzu, lecz buty także nie powinny być być nazbyt duże. Na pewno w starszych butach można sprawdzić, ile zostawialiśmy sobie miejsca i czy była to ilość wystarczająca.

Czasem jest tak, iż nabywaliśmy buty za małe lub zbyt duże, więc łatwo, nawet na wyczucie stwierdzić, w jakich butach będziemy czuć się lepiej, a w których już niekoniecznie. Jeżeli takie sposoby będą dla nas niewystarczające, to możemy zaopatrywać się w sklepach, które płacą same za koszty wysyłki. Dlatego też, jeśli zakup nie przypadnie nam do gustu, lub też nie będzie pasował, możemy go zwrócić na koszt firmy, w której go kupiliśmy. Jak widać zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-31 23:47:52
Tagi: stopy, buty, wkładka