Zabieg mezoterapii - czy naprawdę działa, jak przebiega i jakie problemy zwalcza?

Obecnie bardzo duża wagę przykładamy do nienagannego wyglądu. Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest pierwsze wrażenie, w związku z tym coraz częściej decydujemy się na zabiegi, które są w stanie poprawić stan naszej skóry. Poprawa urody kojarzy się z ingerencją chirurgiczną, co nie wydaje się bardzo przyjemne. Na szczęście istnieją mniej inwazyjne zabiegi. Jednym z nich jest zdecydowanie mezoterapia. Na czym polega i z jakimi problemami pozwala sobie radzić?

Linie marionetki na twarzy
Napisał: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Mezoterapia to głównie zabieg odmładzający. Dzięki niemu możemy zregenerować skórę. Wachlarz działania jest jednak bardzo duży, i prócz poprawienia elastyczności lub zapobieganiu starzeniu się skróty, staje się świetny także w walce z łysieniem i działa przeciwtrądzikowo. Jeżeli zostanie użyta fosfatydylocholina, czyli środek wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej, mezoterapia (idź tutaj mezoterapia mikroigłowa sprzęt) pomoże też w walce z cellulitem.

W dodatku zabieg może zmniejszyć rozstępy. Zabieg polega na wprowadzaniu w naskórek różnych składników aktywnych, przykładowo kwasu hialuronowego, witamin czy aminokwasów. Małe dawki wstrzykiwane są pod skórę za pomocą igiełek, które utworzą kanaliki. W nich właśnie następuje natychmiastowe wchłanianie substancji. W tym momencie rozpoczynają one swoje działanie. Zabieg nie boli, przypomina trochę pobranie szczepionki, jednakże istnieje możliwość znieczulenia skóry, wówczas jest on całkowicie bezbolesny.Igiełki do mezoterapii to kaniule. Nie mają one klasycznego, ostrego zakończenia, natomiast wtrysk znajduje się z boku (promocyjna oferta na kaniule). Wykorzystanie tej igły pomniejsza ryzyko zakażeń i sprawia, że zabieg jest naprawdę szybszy oraz dokładniejszy. W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg? Przede wszystkim brane pod uwagę są wszelkie możliwe przeciwwskazania. Z mezoterapii musi zrezygnować osoba cierpiąca na epilepsję, posiadająca rozrusznik serca, opryszczkę czy trądzik oraz kobiety w ciąży. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie do wykonania zabiegu, należy na tydzień przed nim odstawić Aspirynę lub inne lekarstwa, które zmniejszają krzepliwość krwi.

twarz
Napisał: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Poza tym kiedy mamy skłonność do sińców należy brać przed zabiegiem witaminę K. Pierwszym etapem jest czyszczenie skóry niezwykle delikatnym mleczkiem do demakijażu, następnie aby skóra lepiej absorbowała wykorzystuje się peelingi i kwasy owocowe. Po nich rozpoczyna się zabieg, a po jego skończeniu skóra jest łagodzona chłodzącymi maskami czy masażem. Należy mieć świadomość, że po mezoterapii może powstać obrzęk i niewielkie uwypuklenia.
Czy jest możliwa alternatywa dla osób, które panicznie boją się igieł? Tak! Przeprowadzana jest mezoterapia bezigłowa. Po niej nie ma ryzyka zapaleń i jest to metoda zupełnie bezinwazyjna. Odczuwamy wyłącznie delikatne mrowienie, dlatego też istnieje świetna metoda dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie używania igieł.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-28 12:43:45
Tagi: masaż, zakażenia, Stany zapalne, aminokwasy, wypadanie włosów, Łysienie, zabieg