Jak sposób dbać o brodę - sporo sposobów wyczytasz w tym artykule.

Stylowy mężczyzna powinien potrafić dbać o swoje owłosienie. Mycie, układanie i strzyżenie, to jedynie cząstka zabiegów. Należy również sięgnąć po wosk do wąsów i olejek, czy też balsam do brody.


Stylizacja zarostu wymaga wielu zabiegów, żeby mężczyzna nie miał wyglądu jak Tarzan.


Żeby móc go jakoś wystylizować nie obejdzie się bez strzyżarki, albo trymera, czy nawet maszynki jednorazowej.
podróż
Napisał: Farouk Systems


Stosownym rozstrzygnięciem dla mężczyzny o kwadratowej twarzy jest taka stylizacja, która zrówna te cechy. Jest możliwość ten wynik uzyskać na różne sposoby.

Nie ociągaj się! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wątek, to czytaj również nawadnianie szkółek leśnych kolejne treści na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Przede wszystkim powinno się starać się po bokach ciąć krótko, a na policzkach nieco dłużej. To przyniesie wynik wydłużenia twarzy. Przy układzie twarzy trójkątnej dobrą alternatywą będzie wygolenie policzków, które ze względu na kształt twarzy są zazwyczaj za mocno wyeksponowane - Męskie Zacięcie BLOG - tylko profesjonalne informacje. Nadzwyczaj istotne jest w tym przypadku, żeby boki pozostały nieogolone i dość pewnie zaakcentowane.


Skoro facet zdecyduje się nosić zarost, powinien o niego zadbać. Dziko wzrastający zarost nie pasuje szykownemu panu. Wosk generalnie pozwala ułożyć wąsa. Naturalnie włosy zarostu kiełkują w dół i prędko zaczynają docierać do ust. Sprawia to nieprzyjemne odczucie (istotnie tu ), wygląda nieładnie i do tego taki wąs szybko się brudzi.


Olejek do brody jest nieco mniej znany aniżeli wosk, natomiast wspaniale się sprawdza przy pielęgnowaniu włosów brody. Sprzyja nawilżeniu włosów i cery brody. Dzięki temu włosy się łagodnie błyszczą i w dotyku są zdrowe. Najistotniejsze jest to, że odżywiona skóra przestaje swędzieć, a włosy przestają się tak zawijać i ciągnąć.


Olejek nakłada się najpierw na dłoń, a następnie rozciera go drugą dłonią. Później wciera się preparat w głąb brody, do samej skóry. Ponieważ olejek ma natłuszczać i nawilżać, najprawidłowiej jest używać go zaraz po kąpieli, bądź myciu brody, ale dopiero na wysuszone włosy. Większość olejków posiada specjalne aplikatory, które przydają im aptecznego charakteru.


Po takim zabiegu przybywa chwila na przyzwoite czesanie zarostu. W pierwszej kolejności czeszemy całość pod włos, a potem już z włosem i układamy bryłę brody. Dzięki temu rozczeszemy ją dobrze i ponadto rozprowadzimy równo olejek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-21 21:19:50
Tagi: nos, oko, cera, owłosienie