Jak kupować dziecku obuwie

Pierwsze przechadzki na własnych nóżkach to nie byle jaki wyczyn jak też zadowolenie. Ażeby nic w nich nie kłopotało, malutki człowiek musi posiadać komfortowe obuwie.


buty dziecięce
Napisał: Philippe Put
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej, ażeby maluch po domu biegał w skarpetkach z podeszwą antypoślizgową, ale na przechadzki będzie już potrzebował poprawnie dobranych butów. Rozmiar stópki malucha zmienia się w początkowych latach życia o dwa rozmiary rocznie. Dlatego co 3 miesiące dobrze jest skontrolować, czy półbuty Bartek są dobre.


Przed wyprawą do sklepu z malutkim dzieckiem wielu rodziców ma tremę. Nic dziwacznego.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz i przeczytaj praktyczne informacje (http://www.meblemagnat.pl/lozka-tapicerowane-140x200) - wciągną Cię totalnie.

Bowiem jak sprawdzić, czy dziecku w wybranych przez matkę butach jest wygodnie? Roczniak bądź nawet dwulatek nam tego nie powie - zobaczcie półbuty bartek. Za to będzie badawczo rozglądać się po butiku, wspinać na półeczki, rozrzucać wokół pudełka z butami. Z tej przyczyny na zakupy powinniśmy iść w obstawie. Kiedy ty wybierać będziesz wzór oraz wymiar bucika, druga osoba zajmie się pociechą. W poniektórych sklepach możesz poprosić zbywców o wsparcie w dobraniu obuwia. Nieraz mają do dyspozycji nie jedynie miarki, ale również specjalne przyrządy elektroniczne szacujące wielkość stopy i wskazujące właściwy rozmiar, a nawet model buta. Starym przetestowanym sposobem jest oznaczenie długości stópki malucha na patyczku, jaki później w sklepie wkłada się do bucika.


Przy doborze butów dla malutkiego piechura powinniśmy pokierować się kilkoma istotnymi wskazówkami. But powinien być dopasowany - znakomicie trzymać stopę, jednak nie ograniczać jej ruchów.


Winien być o jeden cm dłuższy niż stópka dziecka, posiadać obszerne noski, sprężysty zapiętek jak też sprężystą podeszwę - sprawdź na stronie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-04 03:42:08
Tagi: dom, półki, pomoc, market