Jak przyrządzić aromatyczną kąpiel w domu - parę ciekawych wskazówek

Kąpiele aromatyczne do doskonały sposób nie tylko na relaks, lecz także różne schorzenia. Jeśli masz w domu wannę, dobrze jest wykorzystać ją również do celów relaksacyjnych, wystarczy nabyć odpowiednie produkty, a później przyszykować kąpiel według opisu na opakowaniu. Kąpiel lecznicza to niedroga forma aromaterapii, która można samemu stosować w domu.
Należy wiedzieć, że kąpiele aromatyczne tradycyjnie stosuje się w uzdrowiskach i ośrodkach SPA. W niewielkich miejscowościach uzdrowiskowych są zlokalizowane źródła leczniczych wód mineralnych, które posiadają prozdrowotne właściwości. Poza tym do kąpieli aromatycznej idealnie sprawdzają się eteryczne olejki i sole. Zazwyczaj wystarczy dolać kilka kropli, by poczuć się,jak w królewskiej łaźni.

Napisał: iStockphoto.com
Zanim jednak przyszykujemy sobie relaksującą kąpiel, powinno się zapoznać się z kilkoma istotnymi zasadami. Po pierwsze kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15-20 minut. Wbrew pozorom woda do kąpieli nie powinna być gorąca, ale letnia. Pamiętajmy również, aby po kąpieli nawilżyć ciało skutecznym balsamem lub masłem do ciała - secret-soap.com/masla-do-ciala-40.

Hej, spójrz na serwis (http://www.zdrowe-jelita.com/badania/testy-na-obecnosc-pasozytow/)!, to niezwykłe, że ponownie tak prędko jest w tamtym miejscu coś aż tak nowego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Zanim pójdziemy się do drogerii i zakupimy sól do kąpieli, sprawdźmy, jakie ma działanie. Przeważnie w każdej drogerii dostępna jest sól morska, niekiedy z dodatkiem składników pielęgnacyjnych, przykładowo cytryna. Sól skutecznie regeneruje i odżywia skórę, gdyż zawiera naturalne składniki mineralne, które pomagają na wiele schorzeń (porównaj sole do kąpieli). Zakup właściwiej soli do kąpieli to raczej kwestia indywidualnych upodobań, jednak zawsze lepiej zwrócić uwagę na jej skład i pochodzenie.

Do typowych kąpieli solankowych, często dodaje się sól bocheńską, która świetnie nadaje się do inhalacji, jak również łagodzenia zmian skórnych. Regularna kąpiel z dodatkiem takiej soli poprawia także samopoczucie i działa wspomagająco w leczeniu zapalenia stawów. Dobroczynna sól bocheńska jest bogata w składniki mineralne. Na przykład można ją także stosować do antycellulitowego pillingu ciała. Tego typu produkty prozdrowotne kupimy w dobrej aptece lub typowym sklepie zielarskim. Pamiętajmy, aby kupować tylko oryginalne produkty ze sprawdzonych źródeł.



Może Cię też zainteresować: Secret Soap Store

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-21 16:51:18
Tagi: SPA, Produkty, sole