Kilka przydatnych informacji na temat skarpet, opis najczęściej ubieranych ich odmian.

Skarpety to jeden z najmniej widocznych elementów naszej garderoby, co nie oznacza że nie należy zwracać na nie uwagi. Przede wszystkim powinny być czyste, w ich przypadku codzienna zmiana jest koniecznością.


skarpety męskie
Osoby, które zapominają o tym momentalnie zwrócą uwagę innych po ściągnięciu butów, zapach jaki można będzie wtedy poczuć jest naprawdę bardzo charakterystyczny. Należy też zadbać o to, aby nie było w skarpetach żadnych dziur, szczególnie pięty są miejscem, gdzie często się pojawiają.

Spodobała Ci się nasza informacja ze strony (https://www.domwina.pl/)? Jest nam szalenie miło. Tym samym chcemy nakłonić Cię do lektury nowego wpisu o podobnym temacie.

Jeszcze do niedawna powszechne było cerowanie skarpet, obecnie przy rozdarciach albo rozpruciach po prostu stare się wyrzuca i kupuje nowe. Istotne jest również aby skarpety męskie dobrane były kolorystycznie do pozostałego ubioru, tu niejednokrotnie można zobaczyć niekoniecznie pasujące do siebie kompozycje ().


Figi
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com


skóra - przekrój
Napisał: Calgary Reviews
Na podstawie: http://www.flickr.com


Skarpety występują w wielu różnych rodzajach, dlatego też warto je dobierać pod kątem konkretnego zastosowania. Do garnituru trzeba ubrać eleganckie, z bawełny najlepszej jakości, i w odcieniu pasującym do reszty wizerunku. Z kolei sportowe skarpety mają często domieszkę sztucznych nici, lecz dzięki specjalnej konstrukcji doskonale odprowadzają wilgoć podczas wysiłku fizycznego (kliknij po źródło). Na zimę można się zaopatrzyć w skarpety o większej grubości, w których się nie zmarznie, tu doskonale sprawdza się na przykład frotte.


Do codziennego chodzenia co dzień panowie wybierają przeważnie cienkie skarpety uniwersalne, które będą się sprawdzać od wczesnej wiosny do początku zimy, coraz większą popularnością cieszą się także niskie, nie zakrywające kostki skarpety stopki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-18 02:37:29
Tagi: kolory, garnitur, panowie