W co się ubrać na zimę? Nieodzowne elementy zimowej garderoby

Nie każdy cieszy się na zimę. Za oknami szczypie mróz, trzeba odgarniać śnieg, odmrażać szyby w autach i nie zapominać o cieplejszym ubraniu. Z każdym sezonem warto jest wzbogacić własną garderobę o nowe buty, płaszcz czy kolorową czapkę, która zapewni nam chociaż odrobinę uśmiechu w te zimne, ciemne wieczory. Jest kilka elementów garderoby, jakie są potrzebne, jeżeli nie chcemy szybko złapać przeziębienia.

Płaszcze damskie
Napisał: Nife
Na podstawie: Nife
Pierwszy z nich to dobre, ciepłe buty - polecany sklep. Nie można decydować się na najtańsze buty – prawdą jest, że ich cena kusi, ale pochodzimy w nich miesiąc bądź dwa, góra jeden sezon, a koło lutego już niewątpliwie będą kiepsko wyglądać. Odpowiednie obuwie wykonane jest ze skóry, wewnątrz znajduje się stosowne ocieplenie, a ostatnim elementem jest grubsza podeszwa. Kozaki damskie na szpilce także się nie sprawdzają, zwłaszcza gdy musimy szybciej podbiec do autobusu, a chodnik pokryty lodem jeszcze nie jest posypany piachem. Na płaskiej podeszwie też da się znaleźć przyciągające uwagę modele obuwia. Jeżeli nie możemy obejść się bez obcasa, zimą wybierajmy koturny albo mocniejsze, stabilniejsze słupki.

Po drugie kobiety uwielbiające sukienki powinny chociaż czasami zamienić je na spodnie, w głównej mierze gdy idą na wieczorny spacer, a za oknem panuje minusowa temperatura. Rajstopy na ogół nie są tak ciepłe, z tej przyczyny można łatwo zmarznąć, rano zaś wstać z katarem. Panowie także powinni decydować się na spodnie z grubszego materiału, który nie będzie robić się sztywny pod wpływem zimna. Będzie znacznie cieplej oraz przyjemniej stać, na przykład gdy będziemy musieli zaczekać kilka min. na przystanku albo pozbyć się lodu z szyb samochodu stojącego bez zadaszenia. Trzeba też pamiętać o puchowej kurtce, najlepiej z kapturem - płaszcze dla kobiet.

Można też zakupić płaszcze damskie zimowe bądź męskie, tak samo jak kurtka z kapturami, aby w przypadku gwałtownej zamieci mieć czym dodatkowo okryć głowę. Kaptur zawsze się sprawdza i w odróżnieniu od czapki można go włożyć również na precyzyjnie ułożoną fryzurę.

Tak ubrany na pewno bez żadnych przeziębień przetrwasz całą zimę. Rzecz jasna pamiętaj o dodatkach, a więc o czapce, rękawiczkach i szaliku, a dla zdrowotności bierz codziennie witaminę C. Dodatkowo poprawi twoją odporność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-26 04:43:33
Tagi: zima, model, garderoba, Panie, rano