Szukamy dobrej kurtki na pobyt w górach

W okresie zimowym, kiedy temperatury osiągają bardzo niskie wartości, niezmiernie istotny jest właściwy ubiór. Któż chciałby przecież drżeć z zimna za każdym razem kiedy wychodzi na dwór pospacerować bądź też w drodze do sklepu lub na uczelnię.
Właściwie dobrana odzież, która zagwarantuje nam komfort termiczny i uchroni nas przed warunkami atmosferycznymi jest szczególnie ważna gdy kiedy planujemy wycieczkę w Tatry czy też Karkonosze.


pudełko na prezent
Napisał: Dushan Hanuska
Na podstawie: http://www.flickr.com
O tym, iż góry w okresie zimowym potrafią być wyjątkowo niebezpieczne nie ma chyba potrzeby tłumaczyć. Kiedy udajemy się nawet na mały spacer górskimi ścieżkami, musimy zachować szczególną ostrożność oraz zadbać o wyposażenie a także ubiór. Podstawowymi elementami na jakie powinniśmy zwrócić uwagę jest na pewno obuwie - gwarantujące termiczny komfort, posiadające odpowiednią podeszwę oraz gwarantujące wysokie parametry jeśli chodzi o wodoszczelność. Kolejnym nieodzownym elementem jest odpowiednia kurtka. W ostatnich latach szczególnym wzięciem mogą pochwalić się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, jakie są wiatroszczelne i posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że znakomita większość tego typu garderoby nie ma właściwości, jakie zabezpieczą nas przed deszczem.


kurtki softshell
Napisał: Katarzyna Matylla
Na podstawie: http://www.flickr.com


W ostatnich latach rozrosła się propozycja handlowa sklepów jakie oferują różnego typu odzież, jaka może nam się przydać w górach ale także na biwakach czy dłuższych wycieczkach na łonie natury.
Obok sklepów górskich dobrze jest również zajrzeć do miejsc, jakie zazwyczaj znane są przede wszystkim miłośnikom militariów. Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w którym znajdziemy bogatą ofertę przeróżnego rodzaju sprzętu survivalowego, lecz nade wszystko dobrej jakości odzież (marka helikon w sklepie).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-08 12:14:21
Tagi: śnieg, kurtka, kurtki, sezon, sklep