Zadbaj o foremne stopy swego malucha, kupując odpowiednie kapcie do zabawy w domu

Podczas nabywania obuwia dla dzieci najwięcej uwagi poświęca się wyborowi butów wyjściowych, jak na przykład pantofelki, buty sportowe czy kozaki. Uważa się je za reprezentacyjne, pragnie, by wyglądały one ładnie i równocześnie okazywały się naprawdę komfortowe i zdrowe dla stopy. Wagę pantofli, w których dziecko chadza po mieszkaniu i w przedszkolu, nierzadko się pomija, decydując na tańsze i mniej solidne produkty. Zupełnie niesłusznie, gdyż właśnie w tych bucikach stopa dziecka przebywa najdłużej.

Dlaczego kapcie okazują się tak ważne?
kapcie dla dzieci
Napisał: US CPSC
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kapcie znajdują powszechne zastosowanie: dziecko zakłada je w mieszkaniu, w przedszkolu bądź w szkole. Spędza w nich znaczną część dnia, co nie bywa bez wpływu na wygląd i kondycję stopy. Należy mieć na względzie, że w pierwszych latach życia malucha kształtują się stópki i kości, więc nieprawidłowo dopasowane kapcie potrafią skutkować deformacjami i defektami, jakie później musi się naprawiać rehabilitacją i specjalnymi wkładkami. Jeśli pragniemy zagwarantować naszym dzieciom zdrowe stopy i idealne warunki do zabawy, trzeba nabyć właściwe pantofle. Znakomicie sprawdzą się w tym wypadku skórzane kapcie.

Czym charakteryzują się kapcie skórzane dla dzieci?
W przeciwieństwie do kapci wyprodukowanych z nienaturalnych tkanin, kapcie skórzane zapewniają skórze odpowiedni dopływ powietrza. Przez to stópka malucha nie poci się i ogranicza się zagrożenie rozwijania grzybów. Buciki z mięciutką skórzaną podeszwą optymalnie wspierają rozwój stóp dziecka, okazują się wygodne i lekkie. Nie obcierają i pomagają się czuć jakby na bosaka. Wedle specjalistów to najlepsze, co stopa może otrzymać, aby prawidłowo się formować. Jest to wyjątkowo ważne w czasie zabaw domowych i przedszkolnych, gdy dziecku powinno być doprawdy wygodnie.

Kolorowe i stonowane, do przedszkola i na wyjście
skórzane kapcie dla dziecka
Na podstawie: pixabay.com

Wybór kapci skórzanych okazuje się naprawdę bogaty i wyjątkowy, przez co każda dziecięca stopa znajdzie obuwie na miarę swych potrzeb i upodobań. Kapcie skórzane są produkowane już z myślą o najmniejszych i dzieciach, które czynią dopiero pierwsze kroki, ale z powodzeniem możemy nabyć buty dla dzieciaków w wieku przedszkolnym, a także szkolnym. Na półkach sklepów wyszukamy delikatne kapcioszki w stonowanych kolorach, które idealnie pasują do szykownego i odświętnego ubioru, a także kapcie we wszystkich kolorach tęczy z wesołymi aplikacjami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-07-24 08:14:57
Tagi: stopy, zdrowie, sklep, wygoda