Strój – zawsze ubieraj się adekwatnie do okazji. Sprawdź, co jest modne

Dylematy związane z ubraniem dotyczą co jakiś czas każdego z nas. Chodzi o to, że ubrać się stosownie do okazji wcale nie jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Nierzadko tego problemu nawet nie zauważamy, myśląc, że zawsze prezentujemy się jak należy. Aczkolwiek w praktyce nie ma chyba osoby, której nigdy nie przydarzyłoby się żadne modowe faux pas. Warto więc zapoznać się z paroma uniwersalnymi zasadami i poradami, aby nie mięć większych problemów z dopasowaniem ubrania do okoliczności.
Przede wszystkim, jeżeli nie wiemy, czy powinniśmy wyglądać elegancko, czy raczej swobodnie – postawmy na tę pierwszą wersję, która jest bezpieczniejsza. Obowiązuje to szczególnie w przypadku oficjalnych spotkań, takich jak rozmowy kwalifikacyjne, zapoznanie z rodziną naszego partnera, czy też ważna dla nas randka. W takiej dobrze jeśli kobieta założy czarne botki, rajstopy i ładną sukienkę czy też spódnicę, a mężczyzna jak najbardziej winien założyć koszulę - sprawdź ofertę sklepu Pantofelek 24. Krawat lub marynarka mogą, ale nie muszą być. Ewentualnie latem dla pań dobrym rozwiązaniem mogą być również czarne baleriny – są one przecież znacznie bardziej wygodne niż buty na obcasie.
baleriny
Napisał: DeeZee
Na podstawie: DeeZee


Można je założyć od razu albo dopiero wówczas, gdy zrobi się już trochę spokojniej i swobodniej. Inną okazją, w której każdemu z nas z pewnością przydarzyło się uczestniczyć, jest ślub i wesele. To okoliczności z jednej strony oficjalne, a z drugiej również radosne. W przypadku mężczyzn sprawa jest oczywista – obowiązkowy jest garnitur, krawat i koszula z długim rękawem - czytaj więcej . Kobiety mają troszkę więcej możliwości. Powinny jednak na pewno zaopatrzyć się w eleganckie sukienki i buty na obcasie. Kreacje te nie muszą być jednak utrzymane w czarno-białych odcieniach. Dozwolone są wszelkie inne kolory, a tych dwóch wyżej wymienionych powinno się nawet unikać. Czarnego – gdyż kojarzy się on z żałobą, a białego – z tego względu, że jest zarezerwowany dla panny młodej.
Krótko mówiąc, to jak się prezentujemy ściśle jest związane się z tym, jak jesteśmy odbierani przez innych. I jeżeli ktoś cię przekonuje, że jest inaczej – niekoniecznie trzeba to przyjąć. Z drugiej natomiast strony nie warto bezmyślnie przestrzegać konwenansów. Postaraj się jeśli chodzi o swój wygląd przemycić choć trochę tego, jaki jesteś wewnątrz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-07-24 08:13:45
Tagi: spódnica, sukienka, but na obcasie