Jakie są typy masażu, jak wpływają na nasze ciało? Lakiego rodzaju masaż jest najbardziej korzystny dla naszych potrzeb?

Masaż musi rozluźnić i odprężyć określone partie ciała. Dzieje się tak, ponieważ poprawia się przepływ krwi, a to wpływa na uśmierzenie dolegliwości i ulepsza ogólne samopoczucie. Jest parę typów masaży, mogą się różnić technikami i kolejnością ich stosowania.

masażystka
Napisał: http://sxc.hu/
Na podstawie: http://sxc.hu/
Masaż klasyczny to najbardziej popularna forma masażu. W jego obszarze można wyróżnić masaż leczniczy, relaksacyjny oraz pobudzający. Mogą się różnic intensywnością i formą. Masaż relaksacyjny powinien być robiony łagodnie powolnymi długimi ruchami. Mają one na celu uspokojenie i wyciszenie pacjenta. Jego najważniejsze założenia to relaksacja, odświeżenie organizmu. Masaż relaksacyjny z różnymi olejkami nazywamy masażem aromaterapeutycznym.

Możemy takie olejki wcierać w ciało albo rozpylać je w powietrzu. W zależności od wykorzystywanej kompozycji takich olejków, terapia będzie działać relaksacyjnie i uspokajająco. Do masażu leczniczego zaliczamy także masaż rehabilitacyjny. Łączy się z różnymi technikami rehabilitacji, które są przeprowadzane podczas terapii po urazie, operacji czy wypadku. Jedną z metod leczniczych jest masaż segmentarny. To masaż który opiera się na powiązaniach między pasmem skóry, tkanki podskórnej, a jednocześnie tkanką mięśniową. Masaż izometryczny jest jedną z typów masażu rehabilitacyjnego. Skupia się on na intensywnym masowaniu mięśni w trakcie skurczu izometrycznego. Dzięki czemu może rozwija się nasza masa, zwielokrotnia siła mięśniowa. Znajduje zastosowanie u chorych z zanikami mięśniowymi, a także u sportowców, którzy planują polepszyć swoją masę mięśniową. Niezwykle popularny i dosyć często wykorzystywany jest masaż sportowy.masażysta
Napisał: Ludovic ETIENNE
Na podstawie: http://www.flickr.com
Moc różnych technik powinniśmy przystosować do indywidualnych oczekiwań sportowca, a również typu dyscypliny sportowej, którą zawodnik uprawia. Najważniejszy cel masażu sportowego to zapobieganie objawom patologicznym, są one w stanie pojawić przez duże i długo trwające przeciążenia. A pojawiają się dość często w sporcie wyczynowym. Wszystkie takie typy, a również inne najlepiej wykonywać w specjalistycznym salonie, jak salon masażu z Wawy - portal Nature kliknij. Dzięki temu mamy gwarancje, że masaż będzie zrobiony profesjonalne, bezpiecznie, a my będziemy wspaniale wypoczęci oraz zrelaksowani. To w sumie najbardziej istotne zadanie masażu, tak więc pamiętajmy, ażeby wybierać najlepsze miejsca do masażu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-07-24 08:14:44
Tagi: ciało, organizm, metoda, objaw