Biegać trzeba przez cały rok, także w okresie zimowym. To rzeczywiście jest do zrobienia, powinniśmy tylko się dobrze przygotować

Póki panuje okres zimowy niewielu z nas zdecyduje się na wyjście na dwór, kiedy mroźno, aby pobiegać. Korzystnie jednakowoż się przełamać, żeby w sezonie ciepłym pobić swoje rekordy. Faktycznie, im wcześniej rozpoczniemy, tym lepiej dla naszej formy. Wiadomym jest, nikt tu nikogo nie zmusza do trenowania podczas dużych mrozów (chociaż jak przekonują specjaliści to dobre podejście), lecz zima to przecież nie tylko mróz i śnieg, co zresztą pokazują ostatnie wydarzenia.


tommy hilfiger
Napisał: Paul Stevenson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zima to najzwyczajniej niezbyt ciepły okres, podczas jakiego nasz organizm możemy zahartować, co na pewno odpowiednio wpłynie na naszą kondycję, samopoczucie i odporność na kolejne miesiące.Wiadomo, że początek może być trudny, to znaczy można czuć nieprzyjemne objawy, jak zbliżające się przeziębienie. No ale co się dziwić, jak dotychczas nie biegaliśmy w tak zimną porę. Organizm myśli po swojemu i się po prostu broni, tak więc jak wyczuje pewną zmianę może po prostu stosownie zareagować. Zobacz więcej: cały wpis.

Niech nas to nie przeraża, ale to nie oznacza, że sami nie powinniśmy właściwie na to reagować. Najważniejsze to, kiedy pojawią się takie objawy warto się wzmocnić witaminami. Z drugiej strony, jeśli nasz organizm się trochę „psuje” może mieć to związek z naszym złym przygotowaniem do biegania. Pamiętajmy, by odpowiednio się ubrać. Czapka lub chociaż nauszniki to konieczność, nawet, kiedy czujemy, iż wcale nie jest tak mroźno. Właściwy jest również właściwy strój, taki w którym nie będziemy się przegrzewać, ale i marznąć. Pamiętajmy jednakże, że najbardziej istotne o każdej porze roku są buty do biegania. Duża oferta dla biegaczy: link do strony.


Napisał: Clarks
To w sumie podstawa, bez której nie możemy w ogóle myśleć o treningach. Zdają sobie z tego sprawę osoby, które bagatelizują ten temat, a później narzekają na bolące kostki, brak chęci do biegania i w ogóle złe samopoczucie. A prawdą jest, że dobre obuwie do biegania, jak adidasy damskie czy męskie zakupione na przykład w takiej porządnej firmie obuwniczej jak Badura, to podstawa najlepszego treningu. Pamiętajmy jednak o naszych dzieciach. Jeśli chcą z nami biegać nie należy od razu ich zniechęcać, a tak być może, kiedy będą biegać w zupełnie nieodpowiednim obuwiu. Konieczne są więc buty dla dzieci, w których być może rozpocznie się ich wielka kariera.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-19 00:23:00
Tagi: zima, Objawy, adidasy, okres zimowy