Czemu zapachy tak działają na nasze samopoczucie? Na czym polega aromaterapia?

Olejki eteryczne są dość często wykorzystywane w aromaterapii, lecz nie jedynie. Środki z olejkami eterycznymi nie tylko odpowiadają za pielęgnację, ponieważ ich naturalne aromaty bardzo dobrze wpływają na naszą psychikę.
zapach jaśminu


Każdy to doceni, więc najlepiej zdecydować się na nie w kąpieli lub podczas masażu.


aromaterapia
Napisał: COD Newsroom
Na podstawie: http://www.flickr.com


Aromaterapia (secret-soap) to faktycznie wSPAniałe, pachnące ziołami oraz kwiatami olejki eteryczne. Dzisiaj jednakże aromaterapię jesteśmy w stanie przenieść do swojego mieszkania, gdyż takie cudowne olejki znajdują się w płynach do kąpieli, środkach do ciała lub żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki eteryczne najprościej zyskać z różnorodnych części roślin, mamy więc zapach jaśminu, (sprawdź zapach jaśminu) korzeni lub nasion.strona sprzęt fitness sprzęt fitnessKażdy z nich charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi, niektóre z nich orzeźwiają, zachęcają do działania, ulepszają nastrój, wpływają bardzo relaksująco.


Jeszcze inne z nich pomagają w zasypianiu, doskonale łagodzą różne bóle, to afrodyzjakami. Jak wiec widać, wybór jest rewelacyjny i właściwie od nas zależy, jaki stan pragniemy wywołać. Kąpiel to bardzo przyjemna forma aromaterapii, jaka ma wpływ na każdy ze zmysłów, bo ciepła woda sprawia, że aromat jest faktycznie intensywny. Dzięki temu jesteśmy w stanie dodać sobie energii lub łagodnie rozluźnić ciało. Olejki, które dodawane są do preparatów do kąpieli, nie rozpuszczają się w wodzie, więc cały czas znajdują się na jej powierzchni. Zobacz również .


Olejki są też perfekcyjne do masażu.
Za pomocą olejków eterycznych można połączyć silne strony fizykoterapii z korzyściami, które płyną z wdychania i wcierania przez skórę wonnych esencji. Wspaniałe rozluźniają mięśnie, poprawia się też krążenie krwi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-11 14:40:57
Tagi: SPA, nos, rzeczy, terapia, pomoc