Jakim sposobem dopasować obuwie na każdą sytuację?

W obecnych czasach nastało znaczne rozluźnienie obyczajowe, to co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś jest na porządku dziennym. Pewnie, że nie jest to jakaś okropnie zła sytuacja, lecz czasami w momentach, które jednak wymagają od nas znajomości savoir-vivre'u czujemy się mocno zagubieni.

Gdyż na niektórych płaszczyznach komunikacji międzyludzkiej, nadal nieprzychylnie widziane są odstępstwa od reguły. Jak zachować się na spotkaniu biznesowym z dyrektorem, lub debiutanckiej wizycie u rodziców narzeczonego? Teraz zajmiemy się jednak kwestią dress code'u - jak dopasować buty do konkretnej sytuacji?buty, obówie
Napisał: VIVOBAREFOOT
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli zatrudnieni jesteśmy w firmie, w której codziennie panie zakładają garsonki a panowie garnitury, musimy dobrać odpowiednie buty. Balerinki są jak najbardziej wskazane, o ile oczywiście dobrze w nich się prezentujemy, jednak muszą być one zabudowane. Także w gorące dni, żadna forma odsłoniętych stóp nie pasuje do takiego biura, zresztą zazwyczaj jest tam zainstalowana wentylacja. Jeżeli jesteśmy wykładowcą lub nauczycielką, nie mamy narzuconego stroju, jednak nietrudno za jego pomocą stracić szacunek otoczenia. Pewnie, że czerwone szpilki wyglądają na nodze bardzo atrakcyjnie, lecz raczej nie jest to właściwe obuwie dla nauczycielki klas podstawowych.

Następnym newralgicznym miejscem będzie z pewnością gastronomia. Wielu z nas czasami odwiedza restaurację, czekając na podanie dania wiele możemy zaobserwować, chociażby strój kelnerki. Dlatego kierownicy od swoich pracownic wymagają przeważnie nienagannego, czarnego ubioru - bawełniana koszula, fartuch i ciemne balerinki. Odmiennie to wygląda w lokalach nocnych czy pubach.

buty sportowe
Napisał: Adidas
Na podstawie: Adidas
Tam, w rozróżnieniu od profilu miejsca , wymagany jest od kelnerek strój podkreślający ich kształty - czerwone szpilki, krótka spódniczka, obcisły top. Wszystko aby zaciekawić klientów. Jeżeli jesteśmy pracownikami poważnej firmy, którzy nie mają styczności z klientem, mimo wszystko musimy się właściwie prezentować. Chociaż nie jest to od nas wymagane, jednak praca na poważnym stanowisku zobowiązuje. Pamiętajmy że biuro to nie dyskoteka, dlatego czerwone szpilki lepiej pozostawić w domu. Wybierzmy buty wygodne i klasyczne, jak balerinki.

Odpowiednie dobranie obuwia jest bardzo istotne w pewnych zawodach. Pewnie, że w większości z nich żaden wytyczony model code nie jest wymagany, jednak ludzie pomimo tego mogą nas ocenić niewłaściwie na podstawie źle dobranych sandałów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-08 08:19:57
Tagi: kobiety, ubiór, Panie, dress code