Zdrowe oraz ładne stopy - jakim sposobem fachowo usuwać odciski?

Pewno każdy z nas pragnie mieć piękne oraz zdrowe stopy, wskazane jest więc odpowiednio o nie dbać.


piękne stopy
Napisał: Lioven
Na podstawie: Lioven
Na pewno niezwykle ważna jest dobra pielęgnacja oraz czystość stóp, jaka powoduje, iż nasze stopy nie tylko cudownie wyglądają, ale dodatkowo są zdrowe i nie narażone na rozlicznego rodzaju schorzenia. Chociaż nawet przy wybornej higienie stóp często zdołamy mieć problem na przykład z odciskami.

Odciski są strapieniem niejednej osoby, w wielu przypadkach mogą być przyczyną źle dobranego obuwia, na przykład chodzenia w zbyt ciasnych butach, w za luźnych butach czy również w butach na obcasie. Co więcej odciski mogą powstawać również przez chodzenie w butach o nadmiernie cienkiej podeszwie lub też w trakcie chodzenia w butach bez skarpetek. Odciski mogą powodować niedogodność, a nieleczone przyczynić się nawet do groźnego stanu zapalnego. Warto więc dowiedzieć się jak wygląda odpowiednie, doświadczone usuwanie odcisków. Można z powodzeniem skorzystać z nowoczesnych kuracji u podologa ().

Żeby nie dopuścić do rozwijania się stanu zapalnego powinno się jak najszybciej zacząć kurować odciski. Ulgę może donieść moczenie stóp w ciepłej wodzie i późniejsze wykluczenie martwego naskórka za pomocą pumeksu. Do tego odciski wolno zmiękczyć kwasem salicylowym i po pewnym czasie łatwo wyeliminować. Niemniej wolno też udać się do lekarza - podologa, który zajmuje się fachowym eliminowaniem odcisków. Jeśli masz do czynienia z większymi i kłopotliwymi do wyeliminowania odciskami to na pewno taka wizyta będzie potrzebna, szczególnie, że nieprofesjonalne usuwanie odcisków może wyłącznie pogorszyć sprawę.


stopy
Napisał: Natasia Causse
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naturalnie warto dbać o to, by Twoje stopy zawsze były zdrowe i ładne. Jeżeli nie chcesz dopuścić do zaistnienia odcisków to pamiętaj o tym, żeby zawsze nosić prawidłowo dobrane, komfortowe buty, na domiar tego znakomitym rozwiązaniem okażą się także wyborne wkładki do butów, które dodatkowo ochraniają stopę i zapewniają większy komfort. Specjalne wkładki ochronne do butów minimalizują tarcie bądź ciśnienie, które częstokroć jest przyczyną odcisków, albowiem sprawnie oddzielają część stopy od wewnętrznej części obuwia. Podpytaj w gabinecie podologicznym Marcinkowska.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-21 04:23:42
Tagi: buty, ciśnienie