Otrzymanie sakramentu pierwszej komunii świętej w aktualanych latach jako przyjęcie typowo komercyjna.

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej stało się imprezą komercyjną. Koszty związane z tym wydarzeniem niejednokrotnie przewyższają wyliczenia rodziców. Kupno alby, sukienki komunijnej i wszystkich dodatków potrzebnych dziecku do przystąpienia do pierwszej komunii oraz organizacja przyjęcia związana jest z wysokimi kosztami. Wydatki powiązane z pierwszą komunią świętą rozpoczynają się już parę miesięcy wcześniej. Każde dziecko, by móc dołączyć do owego sakramentu, koniecznie musi mieć różaniec, świecę oraz książeczkę do nabożeństwa.

komunia
Napisał: Shauna Hawkins
Na podstawie: http://www.flickr.com
Owe zakupy wiążą się z wydatkiem około 60 zł. Od paru lat w kościołach katolickich dzieci pierwszokomunijne przyjmują sakrament w takich samych szatach, jakimi są alby. Kiedyś każda z dziewczynek mogła być ubrana w sukienkę komunijną, a chłopcy w garnitury, co łączyło się z tym, że podczas mszy panowała mała rewia mody. Alby i identyczne sukienki komunijne są wyjatkowo dobrym rozwiązaniem, wszystkie mluchy wyglądają tak samo, nie ma przepychu i niepotrzebnego strojenia się.

Uważasz ten tekst za ciekawy? Kliknij odnośnik do witryny (https://laversa.pl/Sukienka-czy-garsonka-na-wesele), które dostarczy Ci wiele niesamowicie wciągających informacji na ten wątek.

Ale w multum parafiach dyktuje się zakup alb i sukienek komunijnych w jednej konkretnej firmie, by wszystkie były identyczne.Powiązane jest to z tym, że rodzice nie mają możliwości znalezienia tańszej opcji zakupu. Średnio taki strój kosztuje od 100 do 150 zł. Poza tym trzeba doliczyć jeszcze buty, pelerynę i ubranie na zmianę (). U dziewczynek przewaznie są to sukienki, a dla potomków standardowe garnitury. I tu także trzeba wyjąć z portfela około 200 zł. Rajtuzki, rękawiczki, torebka na różaniec i książeczkę, do tego wianek na głowę, wydawałoby się, że są to drobnostki, ale one także kosztują. Każdy rodzic chce, aby tenże dzień zapisał się w pamięci jego pociechy.


Dlatego też urządzane są imprezy komunijne. By w maju można było zorganizować przyjęcie komunijne, trzeba dokonać rezerwowania już dużo wcześniej, ponieważ na miesiąc przed imprezą możemy już nic nie znaleźć. Przyjęcie komunijne to przeważnie obiad plus herbata i ciasto. Za 3-4 godziny rodzinnego świętowania trzeba zapłacić około 80 zł za osobę. Dużo restauracji proponuje swoim gościom tańszą opcję np. z własnymi wypiekami. Zapraszając na święto komunijne 20 osób wydamy za nich blisko 1600 zł (-> poznaj dodatkowe informacje na ubiory-komunijne.pl).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-16 18:41:41
Tagi: rękawiczki, alby, sukienka komunijna, przyjęcie komunijne