Ponadczasowe normy savoir-vivre w modzie dla mężczyzn

Mówi się, że to kobiety mają kota na punkcie przekształcającej się co sezon mody, podczas gdy faceci zazwyczaj nie przykładają zbytnio uwagi do swojego wyglądu. Zdaje się jednak, że moda męska również jest regulowana przez pewne zasady, które warunkują stylowy wygląd faceta. Ale w tym wypadku warto nadmienić, że standardy te są sztywne od dawna.

O czym powinien pamiętać facet, aby nie popełnić ubiorowego faux pas?
Garnitur
Napisał: Zuerichs Strassen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim najbardziej zasadniczy jest schludny, niepoplamiony strój – ubrania zawsze winny być przeprane i uprasowane. W przypadku koszul jawi się kłopot – są ciężkie do starannego wyprasowania, poza tym nikt nie lubi tego robić. Jednak czasami, przed kluczowym spotkaniem, warto oddać koszulę do firmy zajmującej się takimi usługami, żeby nie wstydzić się później własnego niechlujnego ubioru.

Nie należy także zapominać o kupieniu adekwatnego rozmiaru stroju - zobacz koniecznie. Nic nie wygląda bardziej kiepsko niż zbyt duże koszulki, czy zbyt duże spodnie.

Zainteresowała Cię ta wiadomość? Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na witrynie (https://toscanti.com.pl/pl/c/Kolczyki/25) podobne artykuły, one również będą na opisywany temat.

Wielu mężczyzn ma problem z dobraniem pasujących elementów odzieży – zwłaszcza, jeśli każdy producent wrzuca na rynek nieco inaczej skrojone ubrania, które w konsekwencji różnią się rzeczywistym rozmiarem pomimo takiej samej rozmiarówki.

Wydaje się, że dbanie o czystość i adekwatny krój garderoby to przegięcie, ale faktem pozostaje, że właśnie takie elementarne kwestie mogą zaważyć o końcowym rezultacie. Moda męska, podobnie zresztą jak damska, odznacza się regułami, które są takie same od lat.

Każdy mężczyzna powinien znać te podstawy, aby nie wyglądać zwyczajnie nieadekwatnie. Wielu facetów ma problem z doborem segmentów ubioru tak, żeby tworzyły one spójną całość, wzajemnie się dopełniały i były adekwatne do okoliczności.

Zbyt stawiamy na nieszablonowość zapominając tym samym, że często klasyka jest bardziej szykowna. Najpoważniejsze gafy modowe mężczyzn to przede wszystkim te wiążące się z zakładaniem garnituru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-08 06:50:38
Tagi: garnitur, koszula, rynek, Mężczyźni, metki