Jak można usunąć blizny?

Mnóstwo osób cierpi ze względu pooparzeniowych albo potrądzikowych blizn. Na szczęście są już obecnie sposoby, które pozwalają jeżeli nie całkowicie, to chociażby w dość wyraźnym stopniu je usunąć. Które sposoby oferuje obecnie pacjentom medycyna estetyczna?
Peeling, zabiegi kosmetyczne
Napisał: APIS Natural Cosmetics
Na podstawie: www.apicosmetics.pl
Medycyna estetyczna będzie dzisiaj najszybciej rozwijającą się gałęzią medyczną. Będzie mogła poradzić sobie z wieloma problemami. Do zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej należą peelingi medyczne (strona wellderm.pl). Cieszące się popularnością peelingi medyczne umożliwiają głębokie złuszczenie naskórka. Pozwalają na chociażby usuwanie blizn potrądzikowych. W klinikach medycyny estetycznej będzie można wykonać również usuwanie blizn (tu) innymi metodami. Niezwykle często wykorzystywany będzie laser. Laser pozwala na usuwanie nie jedynie blizn potrądzikowych, ale także pooparzeniowych czy po urazowych. W odniesieniu do peelingów do blizn istnieje mamy do wyboru kilka ich gatunków. Od tego, jakie zmiany chcemy usunąć uzależniony jest wybór odpowiedniego gatunku peelingu.Zabiegi przy pomocy peelingów medycznych będą nieinwazyjne. Specjaliści medycyny estetycznej dysponują peelingami o różnorodnym stężeniu. Stężenie peelingu lekarz dobiera zawsze indywidualnie do pacjenta. Wybór ten zależy od tego, który efekt pacjentka pragnie osiągnąć. Skutkiem ubocznym, który pojawia się po wykonaniu zabiegu jest podrażniona skóra w miejscu przeprowadzania zabiegu. Biorąc pod uwagę zabieg z zastosowaniem tego rodzaju peelingu, pacjentki powinni pamiętać, iż w momencie kiedy naskórek zacznie się złuszczać, nie wolno stosować kosmetyków o działaniu złuszczającym. Przez czas 21 dni od wykonania zabiegu nie należy również opalać się, a wychodząc z domu należy przypominać sobie o posmarowaniu skóry twarzy (jeśli zabieg był przeprowadzany właśnie na tej części ciała) maścią z dużym filtrem UV.


Blizny, cera
Napisał: fotolia.com
Na podstawie: fotolia.com
Czynność zabiegu z zastosowaniem peelingu medycznego nie można stosować u wszystkich pacjentów. Nie nie są wykonywane między innymi u osób, które mają różnego typu zapalenia skóry i ciężarnych kobiet i karmiących piersią. Rodzaj peelingu medycznego jest znakomity w usuwaniu zmarszczek, likwiduje zaskórniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-05 03:17:37
Tagi: zabieg, sposoby, metody, usuwanie, czynność