Odzież służbowa staje się symbolem renomy, więc w bankach oraz zajazdach pracują stosownie ubrani podwładni

Porządny wygląd oraz uśmiechnięta twarz niejednokrotnie decydują o pozytywnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko sekretarki. Chociaż w ogłoszeniach według przepisów nie wolno umieszczać takich określeń jak miła aparycja bądź wiek do 40 lat, to są używane nagminnie. Zresztą ten fakt nie dziwi, ponieważ pracownik, który ma kontakt z usługobiorcą staje się pierwszym i równocześnie najistotniejszym przedstawicielem konkretnej firmy.


W wybranych zawodach elegancki ubiór bywa wyznacznikiem profesjonalizmu i ma budzić zaufanie do danej placówki. Weźmy więc pod uwagę choćby panie pracujące w parabankach, które nawet w trakcie upałów są zmuszone przychodzić do pracy w pończochach, a na ich nogach obligatoryjnie mają się znaleźć czółenka zupełnie zakrywające palce i pięty. Najlepszym ubraniem dla kasjerki będzie trzyczęściowy kostium w niejaskrawych odcieniach i materiałowa śnieżnobiała bądź kremowa bluzka. Natomiast faceci zasiądą za biurkiem w eleganckich garniturach i wzorowo wyprasowanych koszulach.

Odzież dla hoteli ( duży wybór odzieży na ) w znaczącym stopniu różni się od strojów, które nosimy na co dzień. Recepcjonistki zakładają koszule z wyszytym na kieszeni logo, a także z dobrze widoczną nazwą hotelu. Do zestawu załączone są też spódnice albo spodnie w prostych fasonach. Natomiast mężczyźni zatrudnieni na recepcji także muszą prezentować się jak z żurnala i nosić ubranie szyte na miarę. Dowolność w doborze garderoby w żadnym razie nie obowiązuje w profesji kelnerki, a nawet pokojówki.

eleganckie kobiety
Napisał: NIFE
Na podstawie: NIFE
Zarówno odzież dla hoteli, jaki i dla sekretarek pracujących w prywatnych szkołach albo pracownic cukierni powinna być uszyta z dobrych jakościowo materiałów. Pracownicy muszą posiadać co najmniej dwa komplety ubrań, które dodatkowo mają odznaczać się sporą odpornością na zagniecenia - najprawdopodobniej nic tak nie osłabia profesjonalizmu recepcjonistki jak wymięte spodnie.


O ile na jakości zaoszczędzić nie wypada, to na hurtowym zamówieniu jak najbardziej. Jeżeli hotel posiada swoje oddziały w Wrocławiu, Poznaniu, Olsztynie czy innym niewymienionym tutaj mieście, to jest w stanie za jednym zamachem, a nawet pojedynczym kliknięciem myszki, zamówić piękne ubrania dla pracowników recepcji oraz sprzątaczy zatrudnionych we wszystkich oddziałach (najnowsza kolekcja : ). A każdy przecież doskonale wie, że na duże upusty można liczyć jedynie wtedy, kiedy kupuje się produkty w większych ilościach.

Sprawdź też:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 09:32:28
Tagi: hotel, koszule, praca, Garsonka, recepcjonistka