Domowe zabiegi oczyszczające skórę przed po zimie dla każdej cery. Porady dyplomowanej kosmetyczki.

Gdy nadchodzi okres wiosenno-letni i robi się jest na tyle ciepło, że możemy odsłonić więcej ciała, spora ilość pań wpada w małą panikę. Ciało po zimie może być przesuszone, a twarz zmęczona niskimi temperaturami i powietrzem przesuszonym przez ogrzewanie.
Trudno o uniwersalne sposoby na oczyszczanie skóry dla wszystkich rodzajów cery, lecz zawodowa kosmetolog doradzi nam, jakie preparaty mogą być przydatne i jakie kroki należy poczynić, aby oczyszczanie zakończyć sukcesem. Treściwe i efektywne maseczki, peelingi i toniki można zrobić samemu w domu. Przy odrobinie dobrych chęci skuteczne oczyszczanie skóry wejdzie na stałe do naszego repertuaru i gorące lato nie nadejdzie niespodziewanie - aktualna oferta oczyszczania skóry.
zdrowa skóra
Napisał: Luke Lehrfeld
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zabiegi oczyszczające skórę Palomar, wykonane przez kosmetologa w gabinecie kosmetycznym, gwarantują wrażenie świeżości i nowości, ale nie ma żadnych przeszkód, aby przeprowadzić kilka z nich w domu samodzielnie.

Nieprawdopodobnie interesujący artykuł, czyż nie? Jeżeli też tak uważasz, to wejdź inne pomocne wskazówki (http://proenergia.pl/pl/125a/), które pochłoną Cię zupełnie.

Od czego powinno się zacząć? Odpeelingu. Ciało możemy masować peelingiem z mielonej kawy albo cynamonowym, a panie o skórze wrażliwej – peelingiem cukrowym. Peelingi te możemy bez problemu przygotować w domu, a jako oleju bazowego użyć olejku dopasowanego do potrzeb naszej skóry. Na twarz trzeba nałożyć peeling drobnoziarnisty – ten z miodu i cynamonu idealnie sprawdzi się jako kosmetyk dla wszystkich cer wyłączając suchą. Cerze suchej sprzyjać będą płatki owsiane czy też otręby połączone z jogurtem naturalnym i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – mające wit. A i E mogą być składnikiem peelingu lub mogą być nałożone na twarz wraz z kremem po mocnym oczyszczaniu.
Ważne, aby zawartość kapsułki nakładać jako pojedynczy kosmetyk lub jako kosmetyk ostatni, bo jeżeli zaaplikujemy olejek z kapsułki, a potem krem, skóra nie wchłonie wartościowych składników kremu nałożonych na olejek. Po peelingu twarzy dobrze jest użyć toniku, który zwęzi pory, złagodzi zaczerwienienia i przygotuje skórę na aplikację kolejnego kosmetyku, z kolei peeling całego ciała warto zakończyć chłodniejszym prysznicem, jaki będzie miał podobne zadanie.

Bywa, iż to, co oferuje nam domowa kosmetyczka to niestety za mało. Wówczas dobrze jest iść do zaufanego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej skóry z profesjonalistą, a potem zaplanować kilka zabiegów Palomar (-> sprawdź przykłady) domykających naczynka lub dotleniających skórę po zimie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-08 14:06:20
Tagi: cera, ciało, Krem, Kosmetolog