Jak wybrać kolczyki, żeby po jednym założeniu nie wylądowały w szufladzie?

Dziś na rynku mamy do wyboru przeróżne kolczyki. Mogą być srebrne, złote oraz z kamieniami szlachetnymi. Mogłyby być jeszcze drewniane lub plastikowe. Tu jednak producent kolczyków w jednej parze mógłby zastosować i drewno i plastik oraz ponadto kamienie.


Kolczyki ze srebra, nie zawsze mają odcień srebrzysty. Takie kolczyki mogą być jasne albo oksydowane. Oksydacja srebra polega na dodawaniu do srebra specjalnego płynu, jaki sprawia, że srebro robi się ciemniejsze, czarne albo niebieskie. Kolczyki z samego srebra okazałyby się miękkie, dlatego też do srebra dokłada się domieszki miedzi czy też niklu. Jeśli interesują Cię kolczyki biżuteria jaką posiada w sprzedaży Twój znajomy jubiler - e-sentiell.com/ -, z pewnością ma takie, które Ci się spodobają. Najczęściej spotykana próba srebra to 925 i to akurat o takiej próbie są do kupienia zazwyczaj wyroby jubilerskie.


papieros
Napisał: Pikku-Mikko
Na podstawie: http://www.flickr.com


Złote kolczyki nie muszą mieć jedynie odcienia żółtego. Mogą być również białe, bordowe czy jasno żółte. Konkretny odcień złota zależny jest od proporcji i typu domieszek. Złoto białe uzyskujemy po pokryciu złota żółtego powłoką rodu. Jeżeli dodamy do złota cynk i miedź, uzyskamy złoto różowe lub czerwone. Z czystego złota wyprodukowane kolczyki byłyby zbyt miękkie i nietrwałe. Dlatego do złotego kruszcu dokłada się domieszki innych metali, żeby otrzymać surowiec bardziej trwały i żeby można z niego było robić trwałe ozdoby. Wyroby cięższe niż jeden gram, znakują w Polsce Urzędy probiercze. Jeżeli będziesz kupować złote kolczyki w Wielkiej Brytanii albo USA, wtedy jakość ich będzie wyrażona w karatach. U nas w najwyższym stopniu popularne są towary złote o próbie czternastu karatów. Są wyjątkowo trwałe, estetyczne i można by je nabyć za przystępną cenę.
Może się wydarzyć tak, że po jednym nałożeniu kolczyki wylądują na dnie szuflady. Przed wyborem kolczyków musimy zastanowić się nad ich kolorem oraz kształtem. Powinniśmy mieć w pamięci, że muszą pasować do odcienia włosów, koloru cery oraz aktualnej stylizacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 10:04:27
Tagi: materiał, Kolor, producent