Kosmetyki organiczne i ich zalety

Mogą mieć różne nazwy: naturalne, organiczne, ekologiczne... W procesie ich produkcji wykorzystywane są jedynie naturalne substancje. Sporządzane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Produkty mleczne, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok owocowy, i jajka stanowią główny skład kosmetyków naturalnych.


Kosmetyki Organique
Napisał: Organique
Na podstawie: http://www.organique.pl/
Europejskie kryteria mówią, aby kosmetyk ekologiczny w ponad 90 proc. składał się z substancji roślinnych. Ale też i one muszą pochodzić z upraw kontrolowanych. Taki kosmetyk nie powinien posiadać chemii, sztucznych, aromatów czy konserwantów, zwłaszcza pochodnych kwasu benzoesowego. To właśnie one na ogół powodują alergie. Kosmetyki naturalne nie mogą posiadać w składzie również pochodnych siarczanu sodu i ropy naftowej. Substancje te podrażniają skórę i przyczyniają się do powstawania plam. No i nie można ich testować na zwierzętach.

Aby wytwarzać kosmetyki ( Sprawdź Tutaj) naturalne, nie potrzeba wielkich zakładów chemicznych, nie potrzeba rozbudowanych technologii. Rezultatem tych poczynań nie są stosy toksycznych odpadów, które tysiące lat będą zalegać w środowisku. Jeżeli zależy nam na czystym środowisku, to nabywając te kosmetyki powinniśmy wziąć to pod uwagę.

Niestety wielu konsumentów błędnie uważa, że kosmetyki ekologiczne nie dadzą nam tak spektakularnych efektów jak sztuczne substancje chemiczne. Owe przeświadczenie jest skutkiem niedoinformowania niewiedzy oraz działań marketingowych firm wytwarzających kosmetyki. Należy zdać sobie z tego sprawę, że szampon do włosów który mocno się pieni jest skutkiem zastosowania sztucznych substancji pieniących, które nie mają wpływu na samo działanie szamponu. Piana jest wyłącznie sympatycznym, efektem mającym przyciągnąć przyszłego konsumenta.
Ty również pragniesz być eko? Zacznij sam produkować kosmetyki ekologiczne. To może być orzechowy peeling, cukrowa depilacja lub pachnąca kawowa maseczka (kofeina idealnie ujędrnia i napina skórę).

Wybór balsamu również może być kwestią ideologii. Coraz częściej dokonując zakupów chcemy zaangażować się społecznie i udowodnić, iż nie są nam obojętne ochrona zwierząt oraz świat, w którym żyjemy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:29:48
Tagi: kosmetyki, balsamy, szampony, sklep, eko