Zmiany, które diametralnie odmieniają

Dziś zmienić wygląd możemy na rozmaite sposoby, najbardziej jednak efektowne zmiany dają zmiany, które zupełnie odmieniają. Stosuje się do tego celu przeróżne triki, jednym z nich jest przedłużanie krótkich włosów. Jeżeli szykujemy się na dużą imprezę lub spotykanie z ludźmi, na których musimy zrobić maksymalnie dobre wrażenie, warto pomyśleć o przedłużeniu włosów – o ile oczywiście nasze własne są krótkie.

Przedłużanie odbywa się na ogół poprzez doczepianie włosów – zazwyczaj cieniutki pasm, które mogą być – zależnie od użytej metody - albo doklejane do włosów naturalnych przy pomocy cienkich silikonowych taśm, albo za pomocą małych metalowych obrączek, metalowych tulejek czy też przy pomocy wosku. Rzecz jasna metod jest co najmniej kilka. To jaką zastosujemy zależy w szczególności od rodzaju naturalnych włosów – jak bardzo są krótkie, czy są wysuszone, czy z kolei przetłuszczają się, a także od ich grubości i łamliwości. Stąd też zanim zdecydujemy się na konkretną metodę powinniśmy wnikliwie poznać zastosowanie każdej z nich, jak również ich wady i zalety.

Profesjonalne dopinanie włosów polega na takim ich doczepieniu, żeby cała fryzura prezentowała się naturalnie, a miejsca doczepienia nie rzucały się w oczy. Istotne jest również aby wybrana metoda nie niszczyła naszych włosów, na co może wpływać chociażby wykorzystanie wysokich temperatur (np. w przypadku wosku). Korzystne są również rozwiązania, które dają możliwość kilkukrotnego użycia tych samych pasemek, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa włosów. Z kolei ci, którzy chcieliby jak najszybciej odmienić swój wygląd zwrócą uwagę na te metody, za pomocą których błyskawicznie będą mogli doczepić włosy. Dla takich klientów najbardziej odpowiednią metodą będą mikroringi, a więc wymienione już wcześniej metalowe obrączki. Jest to szybka, a równocześnie stosunkowo tania metoda, stąd też jest zadaje się najbardziej znana. Do tańszych metod doczepiania włosów możemy zaliczyć także metodę clip on/off, a zatem pasma włosów przyczepiane za pomocą klipsów. Jednak przy tej metodzie włosy mogą nie trzymać się mocno i istnieje ryzyko ich zsuwania się.

Niezależnie od tego jaką metodę wybierzemy, powinniśmy pamiętać że takie włosy trzeba właściwie pielęgnować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:51:42