Wykorzystanie laserów w przemyśle oraz dermatologii

Lasery to bez wątpienia najczęstszy element wyposażenia bohaterów produkcji sci-fi. Każdego dnia znajdują jednak szerokie zastosowanie w życiu tysięcy osób – w codziennej pracy i podczas leczenia. Stosuje się je w czasie zabiegów medycyny estetycznej oraz w różnych gałęziach gospodarki. Laser CO2 używany jest już od ponad pięćdziesięciu lat.

kliknij tutaj
Napisał: DLR German Aerospace Center
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wytwarza snopkę oświetlenia, niewidocznego dla naszych oczu. Wykorzystuje się go do likwidacji nieprzyjemnych włókniaków i naczyniaków, poszczególnych znamion, blizn i narośli. Proces jest prosty i krótki. Pacjentowi aplikuje się znieczulenie znieczulenie tatuaż dotatuazu miejscowe, dlatego jest też bezbolesny. Miejsce po zabiegu szybko się goi, a blizny praktycznie w ogóle nie występują.należy nie zapominać, że laser CO2 może być użyty, nawet jeżeli pacjentem jest dziecko, kobieta ciężarna albo osoba o bardzo opalonej cerze - firma DK lasertechnik. Zabieg nie jest jednakże rekomendowany, jeżeli w pobliżu zmiany znajduje się np. opryszczka. W innych przypadkach warto się zdecydować na ten sposób, przede wszystkim ze względu na wysoką efektywność, bezpieczeństwo i relatywnie niewysoki koszt. Natomiast fiber laser ma szerokie użycie w różnych dziedzinach gospodarki.
Jest wyjątkowo powszechny w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką drewna, metali a także tworzyw sztucznych. Fiber laser charakteryzuje się swoją niezawodnością i precyzją działania. Ponadto, nieustanne pracuje aż do 200 000 godzin ,nie pochłaniając dużych ilości energii elektrycznej. Laser fiber jest banalny w obsłudze, ale jednocześnie bezpieczny dla pracowników firmy.

Eksperci rozwiewają wątpliwości – przyszłość zabiegów estetycznych i gospodarki należy do laserów. Już obecnie mają duże zastosowanie w dermatologii estetycznej. Za ich pośrednictwem, szybko i bezboleśnie możemy pozbyć się nieestetycznych znamion. Zabieg ten przebiega szybko i nie wywołuje krwawienia. Z kolei Fiber laser używany w gospodarce to nowoczesna technologia. Szybko i efektywnie zajmuje się obrabianiem metali oraz tworzyw sztucznych. Oszczędza prąd i wyróżnia się wyjątkową precyzją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 15:03:56
Tagi: technologia, firma, Przedsiębiorstwa, przemysłu, Produkuje