Obecnie mnóstwo kobiet w różnych przedziałach wiekowych zmaga się z kłopotem, jakim bezspornie jest cera trądzikowa.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet w różnym wieku walczy z kłopotem, jakim niewątpliwie jest cera trądzikowa. Często jest ona trudna do rozpoznania, bo często bywa mylona z cerą przetłuszczającą się.


Podstawa, to właśnie trafne zdiagnozowanie, należy w tym miejscu zwrócić wzmożoną uwagę na kilka podstawowych objawów, m. in.: rozszerzone pory, częste występowanie zmian ropnych, pojawianie się krostek lub wyprysków, pryszcze z biegiem czasu pojawiają się również na plecach i dekolcie, klasyczne preparaty nie pomagają na występujące problemy.


skóra - perspektywa
Napisał: Arild Finne Nybø
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dla kobiet z tym problemem, kluczową kwestią jest odpowiedź na zapytanie: jak dbamy o cerę trądzikową ? Jest tutaj parę podstawowych porad, które mogą okazać się pomocne. Podstawowym błędem jest stosowanie antybakteryjnych mydeł i żeli, gdyż głównym powodem występowania trądziku są przemiany hormonalne w dojrzewającym organizmie, a nie jak sądzi większość ludzi - bakterie. Kolejnym czynnikiem wartym podkreślenia jest konieczność stosowania toniku po umyciu twarzy przy pomocy żelu - zwęzi on ujścia gruczołów potowych oraz odświeży skórę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że tonik nie może zawierać alkoholu. Warto pomyśleć również o złuszczaniu skóry, jednak trzeba robić to odpowiedzialnie.
Do cery trądzikowej wskazane są peelingi enzymatyczne oraz preparaty z kwasami owocowymi, nie poleca się natomiast używania peelingów mechanicznych, gdyż w efekcie możemy jedynie wzmocnić objawy schorzenia. Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest ochrona przed słońcem. Promienie słoneczne wysuszają skórę, która w następstwie produkuje jeszcze więcej łoju. W sytuacji, kiedy spostrzeżemy zaczerwienienie zapowiadające pojawienie się "niespodzianki" powinno się zastosować sztyftu działającego miejscowo. Obecnie na rynku jest dużo tego typu preparatów, także każdy bez problemy powinien znaleźć coś dla siebie. Finalną radą jest uważanie na to co jemy. Wprawdzie nie ma badań stwierdzających, że np. jedzenie chipsów ma wpływ na pojawianie się trądziku, jednak odpowiednie odżywianie ma dogłębny wpływ na naszą cerę .


Konkludując, marzeniem każdej osoby jest promienna cera, poniektórzy z nas mają jednak wyraźniejsze problemy z jej uzyskaniem. Trądzik jest zmorą znaczącej ilości kobiet, jednakowoż przy zastosowaniu się do kilku łatwych zasad możemy znacząco zmniejszyć szansę jego wystąpienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:55:58
Tagi: trądzik, kobiety, schorzenia