Istotne zapytanie - Jak obliczyć stosunek WHR?

WHR to angielskie określenie na to, co w Polsce jest nazywane stosunkiem talia-biodra. Polski odpowiednik już sam w sobie tłumaczy o co mniej więcej chodzi. A więc talia i biodra to najważniejsze elementy Twojego ciała, gdy idzie o tworzenie kreacji. To właśnie od rozmiarów talii i bioder zależy to, w których ciuchach wyglądasz olśniewająco, a których raczej nie powinnaś ubierać. Liczy się przede wszystkim stosunek jednego metrażu do drugiego.


biodra
Napisał: Carrie A.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ważne jest więc nie tyle to, jak wielkie są Twoje biodra, lecz o ile są szersze od szerokości talii. Dzięki wskaźnikowi WHR możesz określić, czy jesteś - jak to się zwykło nazywać - jabłkiem albo może jednak gruszką. Jeśli z kolei masz problemy z tuszą, to wskaźnik WHR umożliwi Ci również znaleźć rodzaj otyłości. Wszystko to jest powiązane ze sposobem lokowania się tkanki tłuszczowej oraz jej ilością.


W jaki sposób liczy się stosunek talia-biodra? Jest to niezwykle proste. Wszystko co musisz zrobić to pobrać wymiary talii oraz bioder. Teraz przyda się podstawowa matematyka. Wskaźnik WHR to stosunek szerokości talii do szerokości bioder. A więc musisz podzielić pierwszy wymiar przez drugi, aby otrzymać swój WHR. Mówiąc precyzyjniej, wymiarowanie powinno wyglądać tak, że zdejmujesz wymiar talii pomiędzy górną krawędzią kości biodrowej a krawędzią łuku biodrowego. Biodra z kolei trzeba zmierzyć w najszerszym miejscu (zobacz ubrania podkreślające talię).

Każdy pomiar najłatwiej wykonać za pomocą tzw. centymetra krawieckiego, a więc niewielkiej, miękkiej miary zwijanej w rolkę. Jeżeli już pobrałaś wymiary, możesz zorientować się, który typ figury posiadasz. Za popularną gruszkę uważa się stosunek zbliżony do 0,7. Z kolei powyżej niż 0,8 to już okrągłe jabłko. Nawet wyższy wskaźnik prawdopodobnie oznacza problemy z otyłością. Jeżeli już znajdziesz rodzaj figury, nie zapomnij dobrać takich ubrań, które ukryją wady i podkreślą zalety.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:20:41
Tagi: biodra, WHR