Dzianina wełniana jako delikatna, zwiewna, giętka, rozciągliwa tkanina

Typów i rodzajów tworzyw jest tyle, że można się w nich zatracić jak w rzeczywistym gąszczu.


Dzianina to zazwyczaj jeden rodzaj nici, jaki przetyka się sporządzając oczka.


dzianiny są z natury rozciągliwe i wiele ładniej przystosowują się do kształtów ciała. Odzież dzianinowa jest wygodniejsza niż tkaninowa, nie utrudnia ruchów, wymaga mniejszej liczby cięć, żeby przyzwoicie leżeć na sylwetce. informacje: Dzianina wełniana jest miękka, zwiewna, plastyczna, rozciągliwa. Wykorzystuje się ją do wytwarzania swetrów, rajstop, czapeczek, szalików, skarpetek.


dzianina wełniana
Napisał: adidas
Na podstawie: adidas


Zabawki dla dzieci
Napisał: Joe Haupt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dzianiny wełniane to znakomita oferta na jesienną i zimową porę. Wełna zarówno delikatna jak i gruba, płaszczowa wyrabiana z futer rozmaitych zwierzaków ma idealne właściwości cieplne. Z takiego powodu cechuje się ona niezwykłą popularnością na całym świecie. Swetry skonstruowane z dzianiny wełnianej są niezwykle ciepłe, pozwalają dzięki temu na komfortowe funkcjonowanie w sezonie zimowym.


Z wyjątkiem towarów o jednorodnym składzie występują również różne mieszaniny. Do bawełny nierzadko dołącza się elastan, żeby była w wyższym stopniu elastyczna, lub poliester, by była bardziej wytrzymała. By wełna była bardziej miękka, używa się domieszki kaszmiru, lub w kategorii niskobudżetowej, akrylu.
Trzeba też mieć na uwadze, że każdy rodzaj włókna jest w stanie być lepszej, czy też gorszej jakości, w związku z tym w sklepach odnajdziemy i w miarę tani, i bardzo kosztowny kaszmir, to samo dotyczy bawełny i wszystkich innych włókien. Nie ma dobrych i kiepskich towarów, są tylko materiały porządnie i fatalnie dobrane do naszych potrzeb.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:36:22
Tagi: dzianiny, sylwetki, skarpetek