Czy warto wyjechać na odpoczynek do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Każdy Polak, który udaje się na odpoczynek, staje przed nie lada wyborem. Propozycyj na rynku jest mnóstwo. Co rusz pojawiają się okazje cenowe. Cudnych lokalizacji w Polsce nie brakuje. Również osoby, które myślą o wypoczynku jesienno-zimowym odnajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest bez wątpienia miejscem godnym polecenia, bo posiada także dużą bazę ośrodków leczniczych.
Polanica-Zdrój jest miastem leczniczym, które znajduje się w województwie dolnośląskim. Piękne położenie w południowo-wschodniej części Gór Stołowych u podnóża Piekielnej Góry nadaje miastu wyjątkowego charakteru. Umiejscowienie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest niewątpliwie dużym walorem tej miejscowości.

- hotel i SPA]Na zwrócenie uwagi zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od czternastego do dwudziestego wieku. Zatem nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można znaleźć bez liku obiektów i zabytków umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków można zaliczyć kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten kościół powstał w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie fizjoterapia sportowa wrocław, którą tu odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Został on zbudowany w stylu neobarokowym. Posiada wieżę, bogato zdobione elewacje i jest na modelu jednonawowym.

klientki salonu SPA
Napisał: TownePost Network
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do kolejnych zabytków figurujących na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z XVIII wieku, park zdrojowy z początku XX wieku, teatr zdrojowy z 1925. Jest on połączony z budynkiem pijalni i może umieścić siedemset osób. Na szczególną uwagę zasługuje zarówno dom zdrojowy z tysiąc dziewięćset jedenastego roku. Jest to obiekt pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową. Stanął w stylu secesyjno-klasycystycznym.
Aczkolwiek ogromne niespodzianki czekają na tych wszystkich, którzy szukają dobrego kurortu. Wpisując w wyszukiwarce frazę „spa Polanica Zdrój” można znaleźć mnóstwo ciekawych ofert urlopu (spa w Polanicy Zdrój). Pobyt w tak pięknym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale także powrót do zdrowia. Zdrowy klimat i ulokowanie w pięknym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk , które niesie ze sobą każdy dzień życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:20:44
Tagi: Polanica-Zdrój, park zdrojowy, dom zdrojowy