Relaksujące zabiegi kosmetyczne – w domu i w salonie urody. Peelingi do twarzy i ciała.

Duża część zabiegów kosmetycznych to błoga przyjemność – relaksują, odprężają i mają zbawienny wpływ na skórę, a do tego wszystkiego podnoszą poczucie własnej wartości, więc działają też na psychikę. Część z nich lepiej powierzyć certyfikowanej kosmetyczce, ale część można wykonać w zaciszu własnego domu. Jednym z ważniejszych zabiegów, które z powodzeniem przeprowadzimy we własnej łazience, są peelingi do twarzy i do ciała. Jakie wybrać?

Kobieta z lusterkiem
Napisał: www.homejobsbymom.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Peeling to zabieg, którego zadaniem jest usunąć martwy naskórek z naszego ciała i twarzy. Jeśli będziemy wykonywać go regularnie zapewni nam gładką, promienną, odświeżoną skórę. Możemy dokonać wyboru między peelingami mechanicznymi i enzymatycznymi. Te pierwsze działają dzięki drobinkom umieszczonym w żelu, które dzięki tarciu masują skórę i usuwają z niej między innymi zanieczyszczenia i martwy naskórek. Jako peeling mechaniczny możemy zastosować przykładowo peeling cukrowy, peeling solny czy też bardzo egzotyczny i cudownie pachnący peeling – z ananasem, łupinkami orzechów, zmielonymi łuskami owoców i wiórkami kokosowymi. Peeling mechaniczny powinniśmy szczególnie uważnie dobrać do dominujących cech naszej skóry. Delikatna źle zniesie duże drobiny peelingujące, ale kryształy, które się rozpuszczą, jak te cechujące peeling solny czy cukrowy, nie powinny zrobić jej krzywdy. Naturalnym peelingiem dla naszych stóp będzie piasek na plaży. Jeśli chodzi o peeling enzymatyczny, nie ma on kryształków ścierających, lecz właśnie enzymy roślinne (najczęściej owocowe albo kwiatowe), które rozpuszczają martwy naskórek. Peeling ten jest stosunkowo delikatny i stosuje się go zwykle na twarz, szyję i dekolt. Nawet osoby o wrażliwych czy naczynkowych cerach mogą go aplikować bez narażania się na nadmierne podrażnienia czy zaczerwienienia. Nie każdy o tym wie, ale enzymy w peelingu aktywują się kiedy nałożoną na twarz warstwę skropimy delikatnie odrobiną wody termalnej lub hydrolatu roślinnego. Po zabiegu peelingu twarzy - nieważne, czy był to peeling enzymatyczny czy nie, należy przemyć ją bezalkoholowym tonikiem i nałożyć odżywczy krem, ale lepiej ograniczyć wykonywanie innych zabiegów pielęgnacyjnych i wstrzymać od nakładania makijażu przez jakiś czas, aby skóra mogła się odprężyć.

uśmiech na twarzy
Napisał: www.homejobsbymom.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Peeling wykonywany na całym ciele warto poprzedzić szczotkowaniem na sucho, a po nim i po naprzemiennym prysznicu zadbać o dobre nawilżenie i natłuszczenie skóry. Dobrze jest zintensyfikować peelingi latem, zwłaszcza przed sezonem urlopowym, by skóra równo się opaliła i dłużej pozostała promienna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:25:58
Tagi: twarz, peeling, zabieg