Jak zatroszczyć się o doskonały stan naszej cery? O jakich rzeczach musimy pamiętać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę, że pielęgnacja skóry twarzy to coś ogromnie ważnego. W końcu to na twarzy najszybciej widoczne jest zmęczenie, stres, oznaki starzenia się i to ta część naszego ciała jest bez przerwy widoczna. Ciężko ją zakryć chociażby jakąś częścią stroju. W związku z tym też, że jest ciągle odkryta, jest również narażona na działanie niekorzystnych czynników. Są to między innymi wiatr, niska temperatura, słońce. Co w związku z tym możemy zrobić ażeby zadbać o skórę twarzy tak, by była ona w doskonałej kondycji?


pielęgnacja twarzy
Napisał: Boudewijn Berends
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo ważną rzeczą jest właściwa ochrona przeciw słońcu. Sporo osób zdaje sobie z tego sprawę, iż nadmierna ekspozycja na słońcu powoduje raka skóry, jednak nie wszyscy mają świadomość, że słońce przyspiesza starzenie się skóry. Skóra wystawiana za często na słońce po jakimś czasie jest mniej jędrna, szybciej się marszczy, ma nieregularny odcień oraz ogólnie nie prezentuje się zbyt estetycznie. W momencie jak jesteśmy młodzi chcielibyśmy mieć po prostu piękną opaleniznę oraz nie zwracamy uwagi na późniejsze konsekwencje. Natomiast niestety w taki sposób przyspieszamy starzenie skóry i szybciej aniżeli w przypadku kogoś kto za często się nie opalał widoczne stają się oznaki starzenia. W przypadku twarzy skóra jest stale narażona na wpływ warunków atmosferycznych, ochrona przeciw słońcu jest wtedy czymś niezbędnym. Dobrze jest używać kremów, jakie mają w składzie filtry przeciwsłoneczne. Jest kilka pomocnych kosmetyków, które mogą dać dobrą ochronę jak choćby Iwostin Solecrin.


olejek różany
Napisał: Naomi King
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo istotne jest też właściwe nawilżenie skóry. Szczególnie zimą, w momencie gdy twarz narażona jest na zimny wiatr oraz mróz. Również osoby, jakie mają cerę suchą lub mieszaną muszą zatroszczyć się o odpowiedni poziom nawilżenia. Świetnie sprawdzi się na pewno iwostin sensitia krem nawilżający, jaki jest dobry też do skóry wrażliwej jak również alergicznej. Należy mieć świadomość, iż wysuszona skóra ma skłonności do urazów, łuszczenia się z tego powodu warto o to zadbać. Oprócz takiej podstawowej ochrony trzeba sprawdzić jaki rodzaj cery posiadamy czy jest ona bardziej tłusta, mieszana czy może sucha oraz stosować właściwą pielęgnacje dla konkretnego rodzaju. To bardzo ważne, ponieważ gdy dostarczymy jej odpowiednich składników, nasza cera będzie wyglądała świetnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:25:47
Tagi: stres, ochrona, skłonności