Dbanie cerę wrażliwą

Jeśli chcemy posiadać piękną cerę musimy trochę się postarać. Nie wystarczy umyć twarzy rano i wieczorem wodą. Chyba, że naprawdę mamy świetne geny. Ale prawda jest taka, że wiele osób zmaga się z różnymi problemami z cerą. Niektóre osoby posiadają rozszerzone pory, niektórzy mają wągry albo jakieś krosty. A co dopiero, kiedy mamy bardzo delikatną cerę, wtedy dopiero musimy odrobinę się pomęczyć. Bardzo ważne, że pielęgnacja cery wrażliwej powinna opierać się na kilku krokach.


Kondycja skóry szyi w 90 procentach zależy od nas samych
Napisał: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Bardzo często jest tak, że musimy przestać obmywać twarz wodą z kranu. Trzeba stosować jedynie kosmetyki do cery wrażliwej. Czasem myślimy o tym, jaką posiadamy cerę, czasem ciężko nam to ustalić. Dlatego bardzo dobrze wybrać się do dermatologa. Dermatolog da nam informacje, jaką posiadamy skórę i powie nam, jak powinniśmy o nią dbać. Jeżeli sami wiemy, że posiadamy cerę wrażliwą to należy metodą prób i błędów znaleźć kosmetyki, które będą odpowiednio działały na naszą cerę (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć).
Dbajmy o swoją cerę
Każdy posiada inny typ skóry. Tak samo jest z cerą. Nasza cera musi być odpowiednio pielęgnowana, a żeby była odpowiednio pielęgnowana trzeba mieć świadomość, jaką mamy cerę. Kiedy dowiadujemy się, że na przykład posiadamy cerę wrażliwą, to dowiemy się jak o nią dbać. O wiele łatwiej sprawić by nasza twarz pięknie wyglądała. Jeśli mowa o pielęgnacja cery wrażliwej to trzeba się pomęczyć. Przy cerze wrażliwej bardzo szybko dochodzi do podrażnień.
Dermabrazja laserowa w sam raz na jesień
Napisał: 123rf
Na podstawie: 123rf
Zły kosmetyk prowadzi do tego, że natychmiast pojawiają się krostkilub skóra bardzo szybko stanie się zaczerwieniona. Zamiast sobie pomagać okazuje się, że tylko szkodzimy. Dlatego powinniśmy posiadając cerę wrażliwą iść do dermatologa i zapytać, jak dbać o swoją twarz.


Taka profesjonalna porada sporo nam da. Dowiemy się, jakich kosmetyków używać, jakie wypróbować i których nie używać, by nie zniszczyć swej skóry. Trzeba też pamiętać, że panie w czasopismach w rzeczywistości nie posiadają, aż tak wspaniałej skóry. Ideały nie istnieją, dlatego nie ma, co popadać w wielkie kompleksy. Powinniśmy po prostu postarać się, by nasza skóra wyglądał zdrowo. Poza pójściem do dermatologa i korzystaniem z właściwych kosmetyków (-> poznaj informacje) możemy pójść do kosmetyczki. Możliwe, że któreś z delikatnych maseczek albo inne zabiegi sprawią, że nasza skóra będzie wyglądała zdrowo i stanie się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:22:47
Tagi: twarz, skóra, cera, maseczki, pielęgnacja cery, zaczerwienion