Noc to taki czas, kiedy każdy powinien mieć możliwość na regenerację i odpoczynek - dlatego należy prawidłowo przygotować się do snu

Wiele osób żyje w obecnych czasach w nerwach i gonitwie. W pośpiechu pochłaniają posiłki i mało śpią, ponieważ czas to pieniądz. Zazwyczaj prowadzi to do przeróżnego rodzaju chorób albo w najlepszym razie do bezsenności.
Sukienki na wesele, duze rozmiary
Napisał: Rita Caro
Na podstawie: http://www.ritacaro.pl


Jednak, aby organizm mógł się regenerować potrzebny nam jest zdrowy oraz głęboki sen.


plecak miejski
Napisał: Alberto Ziveri
Na podstawie: http://www.flickr.com


kształt
Napisał: Tony Clark
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wobec tego do snu warto się prawidłowo przyszykować. Niewielu o tym duma, gdy kładzie się do sypialni. Sypialnia musi być pomieszczeniem, które naszemu organizmowi od razu kojarzy się z odpoczynkiem. Wobec tego nie pracujmy oraz nie jedzmy w tym pokoju. Zasadą dobrego snu jest właściwa bielizna nocna. Musi być bardzo komfortowa i nie za ciasna. Najfajniej, gdyby była uszyta na przykład z bawełny, gdyż wówczas nasza skóra może bez kłopotów oddychać. Jeśli nie lubimy chłodnych temperatur kupmy piżamę z długimi rękawami.


Jeśli mamy kłopoty ze snem - nie umiemy zasnąć, często budzimy się w nocy albo rano wstajemy całkowicie wyczerpani, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że winowajcą są nasze oczy. Tak, tak, nasze oczy. Pewnie śpimy w nazbyt jasnym pokoju, a nasze oczy wysyłają do mózgu impuls, że jest widno, już świta czyli powoli trzeba się wybudzać. Toteż jeśli za naszym oknem przez całą noc świeci lampa uliczna, to musimy kupić opaski na oczy.
Dzięki temu będzie totalnie ciemno i nasze oczy dadzą nam spać głęboko. Po krótkim czasie na pewno dostrzeżemy znaczną różnicę oraz polepszenie jakości odpoczynku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:40:21
Tagi: dom, SPA, skóra, czas, miejsce