Manicure pasujący do okazji

Jednym z najchętniej zamawianych zabiegów w salonach kosmetycznych jest manicure. Polega to przede wszystkim na czynnościach pielęgnacyjnych dla paznokci u rąk oraz na usuwaniu skórek. Zwykle również przy tym ozdabia się paznokcie za pomocą lakieru lub innymi metodami.
Stylizacja paznokci jest w większości przypadków dostępna w gabinetach kosmetycznych lub profesjonalnych salonach pielęgnacji paznokci. Odmiana tego zabiegu, wykonywana na paznokciach stóp, nosi nazwę pedicure. Istnieją rozmaite odmiany ozdabiania paznokci. Te przeznaczone na co dzień są często skromne, za pomocą lakieru bezbarwnego lub jednokolorowego. W inny sposób także wygląda pielęgnacja paznokci krótkich, a inaczej – długich. Od niedawna również manicure jest bardziej popularny wśród panów.

Sztuczne paznokcie

Jeszcze kilka lat temu niezwykle modnym sposobem na ładne paznokcie były tipsy. Są to sztuczne paznokcie, naklejane na naturalną płytkę. Mogą występować w wersji akrylowej lub żelowej. Nierzadko prezentują się tak, jakby był na nich wykonany manicure francuski, najczęściej również tipsy są obficie zdobione. Ich używanie może osłabiać naturalne płytki, szczególnie sam proces pozbywania się sztucznych paznokci oraz pozostałego kleju. Ostatnio tipsy raczej nie są już modne, zostały wyparte przez naturalne i zadbane paznokcie. Obecnie również stawia się na jednokolorowy manicure i unikanie zbyt wielu ozdób. Zobacz: opinie o produktach loreal.

Napisał: Materiały prasowe
Paznokcie japońskie i hybrydoweGabinety kosmetyczne wykonują usługę, zwaną manicure japońskim. Polega on na polerowaniu płytki za pomocą profesjonalnej pasty. Po tym rodzaju manicure nie używa się lakieru. Na koniec otrzymuje się dobrze odżywione paznokcie o dużym połysku. Coraz bardziej popularne są także paznokcie hybrydowe. Manicure taki polega na utwardzeniu zaaplikowanego lakieru za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Najważniejszą zaletą takiego zabiegu jest trwałość efektu. Potrafi on bowiem wytrzymać nawet do kilku tygodni. Niejednokrotnie jednak po pozbyciu się lakieru płytka paznokcia staje się sucha i matowa.

W sprzedaży są również specjalne lakiery do tego zabiegu. Lakier hybrydowy zawiera w sobie również środek, który można utwardzić za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Usunięcie tego lakieru wymaga jednak wizyty w salonie kosmetycznym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:38:12
Tagi: ozdoby, pielęgnacja, paznokcie, manicure, Lakier